Како гласаа пратениците за кои беа отворени предмети?


2 копии

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот “Таргет Тврдина” примиле пари од СЈО за работен ангажман, обвинија адвокатите на Мијалков, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
| | веќе видена | слични

СЈО им исплатило хонорари на двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот “Таргет Тврдина”. Тие извршиле работен ангажман за СЈО и за тоа им биле ...
| | веќе видена | слични

Земале 24 илјади евра од СЈО а сведочат во предмети кои ги отвори истото обвинителство. Одбраната во предметот Таргет-Тврдина обвинува дека двајца сведоци, ...
| | веќе видена | слични

Двајца сведоци од УБК кои ги предлага обвинителството, биле на платен список на СЈО, обвинуваат адвокатите на Сашо Мијалков. Стручњаците од тајната полиција ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судењето за предметот „Таргет-Тврдина”, но рочиштето е затворено за јавност, поради сослушување на сведок ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Откако влезе во собраниската комисија за здравство Законот за заштита на населението од заразни болести на кој владејачкото мнозинство предложи уште 5 нови ...
сите 589 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Ковид-позитивните кумановци ги кријат контактите во последниве два месеца, за тестирање се чека од четири до пет дена, бидејќи има голем број ординации кои ...
сите 307 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, откако дневните статистики покажуваат рекорден број на починати лица од коронавирус, посочува дека состојбата станува ...
сите 124 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 108 | | | веќе видена

Трет ден протести на пожарникарите, откако вчера не се постигна заеднички договор на тензичната средба со првиот човек на град Скопје, Петре Шилегов. Со мирен ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како гласаа пратениците за кои беа отворени предмети?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: