„Се за вашиот дом!“: Кои се трите компании што прават милиони од малопродажба?

Кои се махерите што вртат милиони евра oд продажба на апарати за домаќинство, разновидни алати, електроелементи и електроматеријали, санитарни елементи, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за култура повторно се најде во фокусот на јавноста откако пред неполна недела го објави списокот со проекти финансирани од државата како дела ...
| | веќе видена | слични

Со возило одел во домот на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, но не знаел дека го снимале тајните агенти на Министерството за внатрешни работи. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за култура одобри 7,5 милиони денари (над 120.000 евра) на Установата за уметнички дејности „Скопски Џез Фестивал Скопје“ за реализирање на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 236 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера ДЗСИ утврди прекршувања во работата на дежурниот лекар Инфективното одделение од Охрид тврди дека 66 годишната пациентка од струшко која ...
сите 158 | | | веќе видена

Кумановец е казнет со 2.000 евра зошто не ја почитувал мерката за самоизолација.Според информациите на Основното јавно обвинителство Куманово, обвинетиот на 18 ...
сите 603 | | | веќе видена

Нашата држава 30 земја членка на најмоќниот, најзначајниот военобезбедносен сојуз на светот - НАТО алијансата. Граѓаните на Македонија денес се еднакви и рамо ...
сите 396 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го искоментира предлогот на Заев за кратење на платите во администрацијата и оти на тој начин ќе се заштедело една ...
сите 215 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 194 | | | веќе видена

Уште седум македонски граѓани се успешно репатрирани од перуанскиот главен град Лима на европско тло со поддршка од португалското МНР. соопшти денеска ...
сите 305 | | | веќе видена

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува. Во изминатите 48 часа, ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Се за вашиот дом!“: Кои се трите компании што прават милиони од малопродажба?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: