Јирген има свој фаворит: Клоп откри за кој тим навива во Италија по дербито меѓу Лацио и Интер


Јирген Клоп предизвика големо внимание со интервјуто кое го направи за „Гардијан“, а во кое го посочи Јувентус како прв фаворит за титулата во Лигата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот првак Пари Сен Жермен најверојатно ќе се раздели со тренерот Томас Тухел по завршувањето на сезоната. Француските медиуми дека разделбата може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Арон Ремзи го сумираше натпреварот од 25. коло од Серија А со СПАЛ (2:1), во кој го постигна вториот гол. – Секогаш е ...
| | веќе видена | слични

Ниту оваа сезона не е во прашање титулата во Франција кога станува збор за ПСЖ, но сосема е јасно дека овој тим има големи апетити во Лигата на шампионите каде ...
| | веќе видена | слични

Симоне Инзаги веќе неколку години прави одлична работа на клупата на Лацио, а особено импресивните „Небесно плавите“ делуваат оваа сезона. Сепак, летото може ...
| | веќе видена | слични

Според последните информации кои пристигнуваат од Франција, ПСЖ сака да го „опустоши“ Лацио. Поразот во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на денешната прес-конференција одговарајќи на прашање дали ќе се користи крвната плазма за лекување на пациенти ...
сите 613 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Венко Филипче, министерот за здравство, објави дека во последните 24 часа починати се петмина од корона вирусот, од кој четворица на Клиниката за инфективни ...
сите 233 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Во рамките на предвидените мерки во ...
сите 618 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 213 | | | веќе видена

Денеска во просториите на Општина Куманово се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на активности и мерки од ширење ...
сите 201 | | | веќе видена

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското ...
сите 206 | | | веќе видена

Владата врз основа на сите анализи развива стратегии и сценарија што значат и краткорочно и долгорочно планирање. Краткорочни се оние што ги носиме и се, пред ...
сите 464 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јирген има свој фаворит: Клоп откри за кој тим навива во Италија по дербито меѓу Лацио и Интер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: