Ангеловска: Преку обуки и креирање вештини за успех до поголема вработеност на младите во земјава


Преку обуки и креирање на вештини кај младите, до поголема вработеност на младата популација во земјава. Вклучувањето на бизнис-секторот во креирањето на тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Канцеларијата за социјални работи во населеното место Сингелиќ 20.000 граѓани ќе можат поедноставно да ги остварат правата од социјална заштита. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Две и пол илјади микро бизниси биле отворени во изминатите две години преку оперативните мерки за вработување. Од нив, 93 отсто што биле отворени во 2017 се ...
| | веќе видена | слични

Преку иновативни политики и развојни реформи за само 2,5 години успевме, не само да ја стабилизираме македонската економија, туку и да обезбедиме раст кој ...
| | веќе видена | слични

Што значи ова? Со отворање на 60.000 нови работни места, обезбедивме посигурна иднина на 60.000 граѓани и  семејства. Во моментот имаме најниска стапка на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На трибината се обратија претседателот на Локалниот Клуб на СДММ од Струмица Столе Коциров, Гоце Георгиевски член на Комисијата за земјоделство на СДСМ , Сања ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес во Штип се одржа програмската трибина МЛАДИ 20-24 на тема „Студенти и средношколци“ во организација на СДММ. На трибината се обратија потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични

Педесет и тројца невработени кумановци поднеле апликација до Центарот за вработување за мерката самовработување, информираа денеска надлежните од установата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на охридската болница, Славица Малеска во изјава за „А1он“ вели дека не гледа вина кај неа за случувањата со стружанката која почина од ...
сите 273 | | | веќе видена

Министерството за здравстсво апелира до граѓаните да не се стигматизираат и осудуваат луѓето кои се сместуваат во државен карантин. Се работи за наши граѓани ...
сите 436 | | | веќе видена

Во однос на прашањето за тоа каков ефект имаат жестоките реакции од синдикатите, според кои предложените мерки од страна на СДСМ ќе ги погодат најсиромашните ...
сите 298 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Тестирање за коронавиросот од денеска во Скопје ќе се врши во Поликлиника Чаир, а до крајот на неделава и во Поликлиниката „Млин Балкан“. Уште два пункта ќе ...
сите 168 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 385 | | | веќе видена

За мерките за поддршка на бизнис секторот да можат да аплицираат и занаетчите. Кризата во овој сектор се чувствува од првиот ден. Без помош од државата поради ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска: Преку обуки и креирање вештини за успех до поголема вработеност на младите во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: