Спасовски: Преку Законот за ЈО клучна ќе биде борбата против криминалот и корупцијата


Премиерот Оливер Спасовски вели дека донесувањето на Законот за Јавно обвинителство не е услов за почеток на преговори на земјава во Европската Унија, но оти ...
| | веќе видена | слични

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на телевизија Телма, коментирајќи ја снимката која ја објави Антонио Милошоски за Зоран Заев, рече дека ...
| | веќе видена | слични

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ од меѓународни претставници барало Македонија да не добие датум за преговори, обвини Портпаролот на СДСМ, Костадинов во вечерашната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше Илија Димовски кој што посочи дека вистината за владеењето на СДСМ се откри, се виде вистинското лице на Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Костадинов на Топ Тема: Протестот на ВМРО-ДПМНЕ е за спас на криминалот, таква е нивната режимска матрица „Ништо не е променето во ВМРО ДПМНЕ, тоа е истата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ во емисијата „Топ тема“ откри скандал дека опозициската ВМРО ДПМНЕ ги користи своите релации со странските претавници и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Јас ќе споменам еден предмет кој излезе во јавноста пред два месеци, во оној познат италјански весник „Ла Верита“ за изборните манипулации кои се случувале во ...
| | веќе видена | слични

Ова во емисијата „Топ тема“ го истакна портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, додавајќи дека ВМРО-ДПМНЕ нема право да зборува за правосудниот систем зашто ...
| | веќе видена | слични

„Има разлика во прислушуваните разговори, оние на СДСМ и овие на ВМРО-ДПМНЕ. Тоа што го пушта Антионијо Милошоски не е целиот разговор, зошто е тоа така? Го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција наведе дека публикациите покажуваат дека смртноста кај пациентите кои се поставени на ...
сите 235 | | | веќе видена

Капацитетите на Градската општа болница „8 Септември“ се ставени во функција за потребите во справување со ширењето на инфекцијата на коронавирусот. Болницата, ...
сите 77 | | | веќе видена

Од денес, 8 април почнуваат да важат новите правила за ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и ...
сите 412 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Штип поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за ...
сите 230 | | | веќе видена

Се јавуваме кај нашите сестрински партии каде се на власт за да испратат помош зошто Македонија е во очајна ситуација. Фали опрема за медицинскиот персонал, за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги известува сите земјоделци кои не се евидентирани во Единствениот регистар на земјоделски ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Преку Законот за ЈО клучна ќе биде борбата против криминалот и корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: