Интер падна на „Олимпико“, Лацио на чекор до лидерското место во Серија А (ВИДЕО)


Во извонредно дерби, фудбалерите на Лацио пред своја публика дојдоа до победа над Интер од 2:1 со кој заедно со Јувентус остануваат на првите две позиции во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Арон Ремзи го сумираше натпреварот од 25. коло од Серија А со СПАЛ (2:1), во кој го постигна вториот гол. – Секогаш е ...
| | веќе видена | слични

Карло Анчелоти направи нова анализа за шампионската трка во Серија А во интервјуто кое го направи за „Радио Диџеј“, но истовремено го искоментира и последниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
сите 152 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интер падна на „Олимпико“, Лацио на чекор до лидерското место во Серија А (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: