Шах-мат акција: Дуото Скубе-Дибиров го има најатрактивниот гол во ЛШ (ВИДЕО)

Вардар одигра перфектен меч против Мотор Запорожје и го обезбеди пласманот во осминафиналето на Лигата на шампионите, но за таа брилијатна партија дојдоа и ...
| | веќе видена | слични

Поразот од Порто го доведе европскиот ракометен првак Вардар во ситуација да мора да победи против Монпелје доколку сака да се надева на полесен полесен ...
| | веќе видена | слични

Денеска во рамките од третото коло од групната фаза на ЕХФ купот во дербито на „Ц“ групата Нант пред своите навивачи загуби од Магдебург со 28:31. Во ...
| | веќе видена | слични

Филип Кузмановски и Магдебург ја добија големата битка во “ХХЛ” арената против Кирил Лазаров и Нант за првото место во групата во ЕХФ купот.Кузмановски беше ...
| | веќе видена | слични

Магдебург го доби „македонското дерби“ во ЕХФ купот откако бундеслигашот славеше на гостувањето кај Нант со 28:31. Кире Лазаров и неговиот помлад колега од ...
| | веќе видена | слични

Веспрем славеше на домашен терен против Монпелје со 24-23 во 13. коло од Лигата на шампиони. Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков успеа да постигне само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 799 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Никола Димитров упатија честитки по ...
сите 248 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 460 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шах-мат акција: Дуото Скубе-Дибиров го има најатрактивниот гол во ЛШ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: