Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер на гости и поднесе кандидатура за „Скудетото“ (ВИДЕО)


Лацио ја доби дерби пресметката со Интер во Рим, домаќините со пресврт во вториот дел стигнаа до триумф од 2-1 и на „нероаѕурите" им го нанесоа првиот пораз во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот првак Пари Сен Жермен најверојатно ќе се раздели со тренерот Томас Тухел по завршувањето на сезоната. Француските медиуми дека разделбата може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Арон Ремзи го сумираше натпреварот од 25. коло од Серија А со СПАЛ (2:1), во кој го постигна вториот гол. – Секогаш е ...
| | веќе видена | слични

Ниту оваа сезона не е во прашање титулата во Франција кога станува збор за ПСЖ, но сосема е јасно дека овој тим има големи апетити во Лигата на шампионите каде ...
| | веќе видена | слични

Симоне Инзаги веќе неколку години прави одлична работа на клупата на Лацио, а особено импресивните „Небесно плавите“ делуваат оваа сезона. Сепак, летото може ...
| | веќе видена | слични

Според последните информации кои пристигнуваат од Франција, ПСЖ сака да го „опустоши“ Лацио. Поразот во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер на гости и поднесе кандидатура за „Скудетото“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: