Лацио со пресврт против Интер на второто место, го врати Јуве на врвот


Во големот дерби од 24-то коло на италијанското фудбалско првенство, Лацио на својот „Олимпико“ со пресврт го совлада досега водечкиот милански Интер со 2:1, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на „старата дама", Андреа Ањели открива дека првиот човек на Наполи, Аурелио Де Лаурентис веќе му се јавил на Аргентинецот за да го убедува да се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на „старата дама“, Андреа Ањели вели дека е свесен за клаузулата во договорот на Лео Меси и открива дека првиот човек на Наполи, Аурелио Де ...
| | веќе видена | слични

Можноста Кристијано Роналдо и Лео Меси да играат во еден клуб на многумина во моментов им изледа неверојатно, но потенцијална можност за вакво нешто постои, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Властите во Италија соопштија дека во последните 24 часа регистрирани се 766 смртни случаи од коронавирусот.Покрај тоа, евидентирани се и 4.585 новозаразени, ...
сите 579 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лацио со пресврт против Интер на второто место, го врати Јуве на врвот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: