Серија А: Фиорентина ја декласира Сампдорија во Џенова


Душан Влаховиќ со интересна објава успеа да ја насмее твиер заедницата, откако одигра одличен меч за Фиорентина против Милан и својот идол Златан Ибрахимовиќ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Анте Ребиќ кој влезе во фантастична форма се уште играч на Ајнтрахт, Милан ќе треба да го одврзе ќесето за да го ангажира фудбалерот на Ајхтрахт. Ајнтрахт ...
| | веќе видена | слични

Фиорентина и Милан ремизираа во саботата на „Артемио Франки“ (1:1) во дербито на 25. коло во италијанската Серија А. „Росонерите“ до пред крајот на натпреварот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Техничкиот директор на Милан, Паоло Малдини, зборуваше за деталите за договорот со напаѓачот Златан Ибрахимовиќ. – Со Ибрахимовиќ имаме шестмесечен договор со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се зголемува бројот на дневни тестирања, се отвараат нови пунктови. Клиниката за кожни болести се враќа во погон. Заводот за рехабилитација ќе се затвори. ...
сите 517 | | | веќе видена

Уредбата со законска сила со која треба да биде укинато годишното финансирање на политичките партии, односно оние 4,5 милиони евра кои треба да им се исплатат ...
сите 257 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство од Охрид, до надлежниот суд во Охрид, достави предлог за издавање казнен налог против едно лице ...
сите 259 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 307 | | | веќе видена

Конфедерација на слободни синдикати на Македонија предлага анти кризни мерки за борба против ковид -19, нивното соопштение ви го пренесуваме во целост: ...
сите 185 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 161 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Серија А: Фиорентина ја декласира Сампдорија во Џенова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: