Одлични резултати на #МојаНаграда во првите два месеци, бројот на дневно скенирани сметки удвоен


Првите два месеци од приредувањето, наградната игра МојДДВ #МојаНаграда дава одлични резултати. Доделени се 640 награди во вкупен износ од 9,1 милиони денари. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ во континуитет работи на обезбедување стабилна економија и подобрување на животниот стандард на граѓаните преку низа прогресивни мерки. Ветивме "пари ...
| | веќе видена | слични

Ветивме "пари назад кај граѓаните" и тоа го остваруваме. По втор пат граѓаните на своите трансакциски сметки добиваат исплата на парични средства преку мерката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за финансии, УЈП и Државната лотарија упорно ги убедуваат граѓаните да скенираат фискални сметки и да учествуваат во наградната игра „Мој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Секоја фискална сметка е важна“. Со оваа порака Министерството за финансии, УЈП и Државната лотарија ги убедуваат граѓаните да скенираат фискални сметки и да ...
| | веќе видена | слични

Од 190 илјади корисници во играта МојДДВ #МојаНаграда речиси 640 добиле парична награда а вкупната сума на додели награди изнесува 9,1 милиони денари. Ова ...
| | веќе видена | слични

Останато

НОВИ СМРТНИ СЛУЧАИ ВО МАКЕДОНИЈА ОД КОРОНАВИРУСОТ Пет пациенти се починати, од Куманово, од Лабуништа, Челопек, Штип, изјави министерот за здравство, Венко ...
сите 397 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското ...
сите 206 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 443 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одлични резултати на #МојаНаграда во првите два месеци, бројот на дневно скенирани сметки удвоен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: