Пленаковиќ: Најважно е да се договориме за отпочнување на преговори со Северна Македонија и со Албанија


Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ пред неформалната вечера за лидерите на Западен Балкан, истакна дека прашањето за проширување и поддршка на Европска Унија ...
| | веќе видена | слични

Министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во Владата, Роберт Поповски, оствари средба со амбасадорот на Република Франција, Кристијан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенечкиот министер за надворешни работи, Миро Церар изрази надеж дека Европската унија ќе отвори пристапни преговори со Македонија и Албанија веќе идниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, на маргините на Самитот за Западен Балкан на Европската банка за обнова и развој во Лондон, се сретна со специјалниот ...
| | веќе видена | слични

Ова го истакнал специјалниот претставник на американскиот државен секретар на САД за Западен Балкан, Метју Палмер денеска на средбата со премиерот Оливер ...
| | веќе видена | слични

Повикот за акција, имплементацијата на меѓународните норми на национално ниво, јакнењето на взаемната мултилатерална и билатерална соработка ќе придонесат за ...
| | веќе видена | слични

Тоа го изјави хрватскиот министер за надворешни и европски работи Гордан Грлиќ Радман, чија земја е актуелен претседавач со ЕУ, по завршувањето на денешната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени со новиот коронавирус во светот надмина еден милион. Најголем број заболени има во САД, Италија и Шпанија. Во земјава вчера се регистрирани ...
сите 606 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Руското Министерство за надворешни работи издаде соопштение со кое се обиде да го омаловажи и потцени неодамнешното зачленување на Македонија во НАТО, наведува ...
сите 263 | | | веќе видена

За да биде финансискиот систем на земјата стабилен во кризни состојби како оваа со коронавирусот, најпрво треба да повлечеме пари од надвор, да ги исцрпиме тие ...
сите 209 | | | веќе видена

Скоро 30 лица вработени во Психијатриската болница во Демир Хисар меѓу кои и сите 9 лекари се во 14 дневна изолација, откако еден од психијатрите е позитивен ...
сите 171 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 32 | | | веќе видена

Шпанската влада пред три дена вовела целосна забрана на движење.о изминатите 24 часа во Шпанија починале 932 лица, додека 7472 случаи се новорегистрирани ...
сите 673 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пленаковиќ: Најважно е да се договориме за отпочнување на преговори со Северна Македонија и со Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: