СДСМ: Мицкоски е очаен губитник


3 копии

Аберот од Будимпешта пристигна, Христијан Мицкоски извршителот на Груевски утре ќе маршира за неправда, рече портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, на ...
| | веќе видена | слични

Прес- конференција, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ Почитувани граѓани почитувани Стравот и паниката од одговорност во ВМРО-ДПМНЕ ескалираа. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Законот за Јавно обвинителство е гаранција за воспоставување правна држава, за почитување на принципите за владеење на правото и за недвосмислената борба ...
| | веќе видена | слични

СДСМ како одговорна и демократска партија преку Законот за јавно обвинителство овозможува ослободување на правосудството и создава услови за независно и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
| | веќе видена | слични

Законот гарантира независен правосуден систем, но и одговорност и казнивост за сите што прекршиле закон. Тоа е една од основите за напредок на државата кон ...
| | веќе видена | слични

Едно кратко резиме на овој мандат, напиша портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на Фејсбук. „СДСМ ја покачи минималната плата. ВМРО ДПМНЕ силно се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Фејсбук поканата за ТВ дуел на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски до лидерот на СДСМ Зоран Заев, пи-ар службите на социјалдемократите возвратија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Инфективната клиника се лекуваат 54 лица, 4 од нив се во критична состојба, 20 имаат потреба од кислородна маска, додека на другите лица не им е потребен ...
сите 505 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 194 | | | веќе видена

На денешната прес конференција министерот за здравство Венко Филипче, информираше дека се утврдени пропусти во охридската болница, што ги утврдила истрагата во ...
сите 160 | | | веќе видена

На денешната прес-конференција техничкиот премиер Оливер Спасовски ги презентираше вториот сет мерки за поддршка на економијата која се соочува со последици ...
сите 315 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Штип до Основниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Непостапување според ...
сите 287 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го искоментира предлогот на Заев за кратење на платите во администрацијата и оти на тој начин ќе се заштедело една ...
сите 240 | | | веќе видена

Бројот заразени со новиот коронавирус Ковид-19 во светот денеска надмина 800.000 потврдени случаи, посочува Ресурсниот центарот за коронавирус „Џон Хопкинс“, ...
сите 541 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски е очаен губитник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: