Кјелини се врати по 6 месеци, Дибала со прекрасен гол од слободен удар го предводеше Јуве до победа (ВИДЕО)


Јувентус со 2-0 ја совлада Бреша, Дибала прекрасно погоди од слободен удар кон финишот на првото полувреме а Квадрадо ги осигура трите бода во продолжението од ...
| | веќе видена | слични

Лацио со тешки маки успеа да освои драгоцени три бода на гостувањето на „Луиџи Ферарис“ кај Џенова, натпревар на кој нашиот Горан Пандев доби нешто повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Лацио и натаму продолжува да реди победи во Серија „А“ откако го совлада тимот на Џенова на гости со 2:3, и со тоа одново ја намали разликата зад водечкиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Горан Пандев брзо ја санираше повредата и одигра половина час против својот поранешен клуб Лацио, Македонецот во финишот изнуди пенал, но тоа не беше доволно ...
| | веќе видена | слични

Лацио игра во шампионска форма и по 20-ти пат по ред остана без пораз во Серија А, а пред налетите на лацијалите денеска падна и Џенова. Гостите од Рим ...
| | веќе видена | слични

Досега гледавме трка за шампионската титула помеѓу Јувентус и Интер, иако секако не се отфрлаат шансите на „неро-аѕурите“, сега Лацио е тој што е најсериозен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според последните податоци кои министерот за здравство Венко Филипче ги објави вчера, вкупната бројка на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 285 ...
сите 680 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 258 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасоски на денешната прес конференција најави дека македонските спортисти ќе добијат финансиска помош од Владата во висина од 14.500 денари ...
сите 329 | | | веќе видена

Двајца кумановци се предложени од Основното јавно обвинителство Куманово за казна од по 1.000 евра за движење низ градот за време на полициски час, со што ...
сите 272 | | | веќе видена

Во август 2016 година, скопските села Стајковци, Смилковци, Арачиново и други помали населени места беа поплавени од обилни врнежи од дожд. Поплавите однесоа ...
сите 154 | | | веќе видена

Лотар Вилер, претседател на германскиот институтот „Роберт Кох“, верува дека стапката на смртност од коронавирусот во Германија, која моментно изнесува 0,8 ...
сите 599 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кјелини се врати по 6 месеци, Дибала со прекрасен гол од слободен удар го предводеше Јуве до победа (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: