Откриена колонија ракови на потегот Потпеш Канео


2 копии

Вистинска еколошка катастрофа се случува во Преспанското езеро, откако дното на езерото во својата најдлабока точка пресуши. На снимката која наш читател ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нуркачите од охридскиот клуб „Акватек” на дното на Охридското Езеро открија живеалишта на ракови полни со јајца.„Зимско фебриарско нуркање. Наидовме на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нуркачите од охридскиот клуб „Акватек” на дното на Охридското Езеро открија колонија ракови полни со јајца, што говори дека овој некогаш загрозен вид сѐ повеќе ...
| | веќе видена | слични

Нуркачите од „Акватек“ често споделуваат што пронаоѓаат во водите на Охридското езеро. Овој пат, ја израдуваа јавноста со веста дека на дното на езерото ...
| | веќе видена | слични

Нуркачите од охридскиот клуб „Акватек” споделија ново видео од дното на Охридското Езеро на која се гледа живеалиште од загрозените слатководни ракови со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 356 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

На 27 март 2020 година, Соединетите Држави, како депозитар, го примија инструментот за пристапување на Република Северна Македонија во Северноатлантскиот ...
сите 153 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на веб-страницата на Институтот за јавно здравје во делот за извештаи за состојбата со коронавирусот во земјата, ...
сите 218 | | | веќе видена

Ова на Скопје му покажува дека склучувањето на политички храбри договори со соседите на крајот се исплатува. Но, времето да се стигне до оваа точка исто така ...
сите 342 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 242 | | | веќе видена

Охрид, 27. март 2020 (Inpress) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 61-годишниот Т.Ц. од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриена колонија ракови на потегот Потпеш Канео

Од:
До кого (е-маил):
Порака: