Бебе има само 9 месеци и го победи коронавирусот: Кики со аплауз излегла од болницата во Пекинг


Бебето Кики, како што ја нарекле во медиумите, нејзината постара сестра и мајка биле пуштени заедно од болницата во Пекинг по закрепнувањето од коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од почетокот на борбата со коронавирусот, во Кина посебно се чувствителни на трагичните вести за судбините на лекарите кои се заразени за време на лекувањето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се уште не е дојден пресвртот во епидемијата со коронавирусот во Кина и ситуацијата во провинцијата Јубеи и натаму останува тешка и сложена, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Веста дека почина 29-годишниот Пенг Јинху, кој се бореше со вирусот три недели, е трагична и љубовна во исто време. Докторот Пенг мината година закажал ...
| | веќе видена | слични

Пенг Јинхуа (29), лекар од Вухан вчера почина од последиците на коронавирусот. Тој е најмладата жртва на смртоносниот вирус кој досега однесе повеќе од 2.200 ...
| | веќе видена | слични

Највозрасниот пациент излекуван од коронавирусот во Кина има 98 години и боледува од други хронични болести, иако стручњаците тврдат дека овој вирус е фатален ...
| | веќе видена | слични

Според медиумите во Кина, пациоентот на возраст од 98 години целосно се опоравил и е пуштен од болницата  во која се лекувал од 3  февруари. Италијанскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 508 | | | веќе видена

Три лица во Битола го прекршиле полицискиот час во изминатото деноноќие. Од нив двете лица се над 67 години, а едното лице спаѓа во категоријата на останати ...
сите 287 | | | веќе видена

Министерството за здравство попладнево соопшти дека почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово, која на 30 март на Клиниката на гинекологија и ...
сите 204 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 228 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бебе има само 9 месеци и го победи коронавирусот: Кики со аплауз излегла од болницата во Пекинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: