Билатерални средби на Пендаровски со премиерите на Косово и на Ерменија

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, денеска во Минхен, на маргините на 56. Минхенска безбедносна конференција, оствари билатерални средби со ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Јавниот обвинител на Република Македонија Љубомир Јовески денеска оствари средба со претседателот на Европравда Ладислав Хамран. На средбата присуствувале и ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Министерството за правда, на состанокот се разговараше за соработката со Европравда и Годишниот извештај за функционарањето на канцеларијата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски денеска прими делегација на вооружените сили на Република Италија, предводена од генерал Енцо ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Началникот на Генералштабот на Вооружените сили на Република Италија, генерал Енцо Вечиарели, на покана од началникот на Генералштабот на Армијата, ...
| | веќе видена | слични

Проректорот на УКЛО, проф. д-р Марјан Ѓуровски, оствари средба со новиот в.д. директор на фондацијата „Конрад Аденауер“ за Македонија и Косово, Норберт Бекман ...
| | веќе видена | слични

Делегација на италијанските оружени сили, предводена од началникот на Генералштабот, генерал Енцо Вечиарели претстојува во дводневна официјална посета на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски, стои во соопштението од неговиот кабинет, истакнал дека ја цени досегашната соработка помеѓу македонската и армијата на Италија. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делегација на Вооружените сили (ВС) на Република Италија, предводена од началникот на ГШ на ВС, генерал Енцо Вичијарели, престојува во дводневна официјална ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 434 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Билатерални средби на Пендаровски со премиерите на Косово и на Ерменија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: