ФТУ ја презентира анализата за економскиот импакт на туризмот

3 копии
2 копии

Охрид, 18. февруари 2020 (ИНПРЕС) – „Брајтсајд“ во својата анализа споменува и две необични дестинации што вреди да се посетат, од кои едната е Охрид. Според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не можеше да дише, се мачеше жената два дена, а преку прозор ни рекоа да дојдеме само кога ќе има позитивен тест на коронавирусот, вели Али Теља, зет на ...
сите 235 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во период на вонредна состојба предизвикана од пандемија од корона вирусот, а во неможност својот ...
сите 317 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 163 | | | веќе видена

Компаниите што ќе поделат дивидента не може да користат поволност, ќе има критеируми да нема отпуштање работници. Секој еден којшто отпуштил работници веднаш ...
сите 59 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

На клиниката за инфективни болести починаа двајца, соопшти министерот Венко Филипче.Еден пациент на 91-годинша возраст кој осум дена бил во болница, и пациент ...
сите 269 | | | веќе видена

Во овие тешки времиња, кога на глобално ниво се соочуваме со коронавирусот, успешните политики на СДСМ добија конкретна потврда и овозможија остварување на ...
сите 399 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 352 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата вкупно 263 лица не ја почитувале мерката за забрана на движењето, при што полициските службеници ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФТУ ја презентира анализата за економскиот импакт на туризмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: