ФИТР воведува нов механизам за поддршка на млади талентирани деца


Фонд за иновации и технолошки развој (ФИТР) организираше консултативна дебата за новиот механизам за финансиска поддршка на младите креативци. ФИТР подготви ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 21. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Продолжен е рокот за аплицирање на јавниот повик „Стартапувај 2“ на Фондот за иновации и технолошки развој, кој се однесува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради зголемениот интерес, особено од студенти и млади од целата држава, рокот за аплицирање за јавниот повик за кофинансирани грантови за новоосновани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) за дваесет дена, односно до 15 март, го продолжи рокот за аплицирање за јавниот повик за кофинансирани грантови ...
| | веќе видена | слични

„Младите и образовани луѓе често заминуваат. Актуелна во светски рамки е ИТ индустрија, која создава нето износ од 160 милиони евра, со перспектива да стигне ...
| | веќе видена | слични

„Е, ги знаеш децата на Раде? – Ги знам, како не, и двете завршија факултет и се вработија, нели? – Заминале за Германија! – Како ма, па добро беа вработени! – ...
| | веќе видена | слични

 Репортажа на CRNOBELO од Болоња, Италија. Најмалку од сѐ помислуваш дека во претежно студентски град ќе успееш да најдеш приказна каква што имавме можност да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По вчерашната смрт на пациентката од Струга и нејзиното болничко незгрижување во охридската болница, денеска министерот за здравство Венко Филипче рече дека е ...
сите 280 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во период на вонредна состојба предизвикана од пандемија од корона вирусот, а во неможност својот ...
сите 345 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 34 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ од утре почнува со иницијатива „Вашите проблеми, заеднички до решенија: Затоа што ја сакам Македонија”.Како што најави, потпретседателот на ...
сите 227 | | | веќе видена

Средства за заштита има доволно. Имавме доволно количина и на маски и на раквици и на заштитна опрема и ги имаме и сега. Факт е дека тие маски, таа заштитна ...
сите 196 | | | веќе видена

Стратешките цели се реализираат. Станавме членка на НАТО и почнавме преговори за членство во ЕУ, изјави на прес-конференција, пратеникот од СДСМ, Хари ...
сите 362 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИТР воведува нов механизам за поддршка на млади талентирани деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: