ВМРО-ДПМНЕ: Заев е способен да направи сѐ за да не одговара пред законите и граѓаните


Откако беа договорени изборите, Заев покажува дека е способен да ги направи и најниските работи, само за да не одговара пред законите и граѓаните на Република ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се ближи крајот на криминалната банда на чело со Зоран Заев. 12 април е близу, а со тоа блиску е и крајот на криминалните тендери и грантови, народни пари кои ...
| | веќе видена | слични

Во соопштение до јавноста, ВМРО-ДПМНЕ се осврнува на безидејноста, неспособноста и корупцијатакоја владее. Се ближи крајот на криминалната банда на чело со ...
| | веќе видена | слични

Доаѓа крајот на безидејноста, неспособноста и корупцијата, доаѓа времето за „Oбнова на Македонија“. Рекетот и криминалот го одбележаа владеењето на Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во емисијата на ТВ Тера гостуваше Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев кој што посочи дека власта на СДСМ започна да игра валкани игри пред избори ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев при своето излагање на емисија на ТВ Тера посочи дека партијата од секогаш се има залагано за евроинтеграции, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во интервју за ТВ Тера изјави дека законот за јавно обвинителство како и се друго во државата, во последните ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Продолжуваме со посетите низ Република Македонија. Денес сме во Крива Паланка, остваривме средба со неколку стопанственици, ги посетивме нивните фабрики ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рашела Мизрахи беше разрешена затоа што почна да ги вади криминалите и неработата на Мила Царовска, а не за користење на името Република Македонија, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Сè она што го слушнавме за Заев и неговата поврзаност со „Рекет“ со новиот закон за ЈО нема да може да се користи како доказ, потенцираше генералниот секретар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- За нашите животи да се вратат во нормала со истиот интензитет ќе биде потребен период на адаптација, за да спречиме втор пик во процесот на олабавување на ...
сите 371 | | | веќе видена

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
сите 446 | | | веќе видена

Уште не стивнуваат реакциите откако Владата донесе одлука како една од антикризните мерки да биде намалување на платите само на избраните и именуваните ...
сите 153 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 235 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 326 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 170 | | | веќе видена

„Влегуваме во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот во нашата држава.Со оглед на тоа дека пред ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е способен да направи сѐ за да не одговара пред законите и граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: