Атлетико два пати водеше, но освои само бод против Валенсија (Видео)


Дарко Димитриевски и Синфин го претрпеа 11 пораз во 18 сезонски натпревар во шпанската АСОБАЛ лигата. На гостувањето во Каталонија кај Гранолјерс, Дарко и ...
| | веќе видена | слични

Матрикс во последните минути од натпреварот ја осигура победата со Телеком Македонски Телеком 2-4(2-2) Матрикс Македонски Телеком: Михајло Лазаревски 10’ 15’ ...
| | веќе видена | слични

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. Матрикс во последните минути од натпреварот ја осигура победата против Телеком ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец, Жарко Пешевски одигра одличен меч за Штутгарт и беше еден од најзаслужните за триумфот над Ерланген (30-24) во Бундеслигата. ...
| | веќе видена | слични

Филип Кузмановски оствари важна победа со Магдебург против Лајпциг (28:26), додека нашиот втор репрезентативец, Филип Талески беше дел од поразот на Балинген ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави ...
сите 527 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 213 | | | веќе видена

Општинскиот кризен штаб на Куманово на денешната на 23. седница предлага до министерствата за здравство и труд и социјална политика да го регулираат со ...
сите 202 | | | веќе видена

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското ...
сите 206 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Атлетико два пати водеше, но освои само бод против Валенсија (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: