ВМРО – ДПМНЕ : Заев е во страв од пораз, законот за ЈО е за негов спас од одговорност


 Факти кои го одбележаа денот: 1. Зоран Заев се плаши од избори и ја држи во заложништво цела држава за да не одговара. 2. Законот за ЈО кој го турка Заев не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лиферува измислици и вештачки креирани сценарија, во врска со набавки во Министерството за одбрана. Со ова ВМРО-ДПМНЕ само го ...
| | веќе видена | слични

Со ова ВМРО-ДПМНЕ само го потврдува својот очај, безидејност и немањето што да им понуди на граѓаните, освен лаги и измислени конструкции. Извршителот Мицкоски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Само лажни вести и измислици од белиот дворец, договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ, а денес постапките се јавни и транспарентни“. Ваква е реакцијата ...
| | веќе видена | слични

Но, реалноста е дека лагите на ВМРО-ДПМНЕ се со краток рок и не им поминуваат. Така, не помина ни денешната лага од белиот дворец, во која е повикана ...
| | веќе видена | слични

Од белиот дворец, во нивен познат стил ВМРО-ДПМНЕ секојдневно пласираат лажни вести и невистини.Таквите лаги ќе се интензивираат како што ќе наближува 12 април ...
| | веќе видена | слични

Од белиот дворец, во нивни познат стил ВМРО-ДПМНЕ секојдневно штанцаат невистини и лаги. Дека очајот во ВМРО-ДПМНЕ кулминира потврдуваат  неоснованите напади ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Советникот за национална безбедност на САД, Џејк Саливан изјави дека Кина ќе се соочи со „меѓународна изолација“ доколку не соработува за време на ...
сите 232 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 124 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО – ДПМНЕ : Заев е во страв од пораз, законот за ЈО е за негов спас од одговорност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: