Исени: Ние како земја немаме стратегија каде да се движиме во иднина

Во денешната емисија на телевизија Телма „Еуро Фокус“ гостуваше Дрилон Исени извршен директор на СКСМ. Тој кажа дека државата нема стратегија каде треба да се ...
| | веќе видена | слични

Инвестиции од 25 милиони евра на долг рок со цел создавање на водечки бизнис за челик во регионот Значителна инвестиција за зголемување на брзината и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинителката Русковска од Антонио Милошоски барала и доколку може да посочи сведоци за објавените аудио-материјали од негова страна за да се забрза предметот ...
сите 133 | | | веќе видена

Мислам дека е многу невкусно лични имиња да се користат во предизборна кампања. Доколку кој било има замерка на моето постапување тоа треба да го пријави. Ако ...
сите 212 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исени: Ние како земја немаме стратегија каде да се движиме во иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: