Објавен огласот за дистрибуција на гас - ќе чини 300 милиони евра и ќе се гради 4 години


Гасот до домаќинства ќе стигне најрано за 4 години. Владата бара партнер за изградба на дистрибутивната мрежа за пренос на гас, кој како алтернатива за греење ...
| | веќе видена | слични

Денес, немајќи што да понуди извршителот на Никола Груевски,  Христијан Мицкоски, промовира проекти на СДСМ кои се спроведуваат и кои според неговото признание ...
| | веќе видена | слични

 Од една страна на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија  и од друга страна под  китата  на ВМРО ДПМНЕ во изминатиот период. Факт број 1 за кој што денес ќе ...
| | веќе видена | слични

До сега 9 странски компании подигнале документација да аплицираат на тендерот за изградба на фотоволтаична централа во Осломеј. Јавниот повик е отворен веќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Заев и Владата во заминување ја распродаваат државата, овој пат стигнаа и до новиот бонбона-бизнис – продажба на Тиквешкото Езеро. Бонбона-бизнисот со ...
| | веќе видена | слични

Како дел од напорите за зајакнување на обновливите извори на енергија и борбата против загадувањето на воздухот, Северна Македонија поднесе иницијатива за ...
| | веќе видена | слични

На повидок е нов бонбона бизнис. Ова е огромен скандал. СДСМ на 50-тина дена пред избори го раскрчмува Тиквешко Езеро и целиот воден фонд на Црна Река. Власта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев да договара пресуди и да вели дека без него судски одлуки не се носеле, тоа е класично уривање на правниот систем во Македонија, изјави новинарот ...
сите 271 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 240 | | | веќе видена

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 89 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 144 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавен огласот за дистрибуција на гас - ќе чини 300 милиони евра и ќе се гради 4 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: