Растат трошоците за живот според Државниот завод за статистика

2 копии

Лебот и житата поскапи за 3,3 проценти, зеленчукот за 6,8 проценти, месото за 1,8 проценти, рибите и морските плодови за 2,1 процент. Трошоците за живот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Растат трошоците за живот според Државниот завод за статистика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: