Ватерполистот Естиарте, најдобриот другар и гуру на Гвардиола


Италијанскиот стратег во интервју за француски „Екип“ ја промовира новата книга „Да се победува е толку едноставно“ и кажа неколку интересни, свои видувања за ...
| | веќе видена | слични

Зоран Михајлов е нашата жива македонска спортска енциклопедија, човекот што ги коментирал сите 28 олимписки спортови, новинар и коментатор што го очекува 16-от ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски репрезентативец, Марио Ѓуровски, реши наскоро да ја заврши својата фудбалска кариера, изразувајќи благодарност до клубовите во кои ...
| | веќе видена | слични

Висок 1.92 см, со широки раменици, Јосип Јојо Иличиќ на прв поглед на теренот би ви делувал како стопер, како играч од одбраната. Но Словенецот важи за еден од ...
| | веќе видена | слични

Еден од нашите легендарни новинари и коментатори Зоран Михајлов подготвува нов интересен проект по книгата што неодамна ја објави со работен наслов „Спортски ...
| | веќе видена | слични

Ерлинг Халанд одново ја стаписа фудбалска Европа и дополнително ја збогати неверојатната статистика откако дојде во Борусија Дортмунд пред нешто повеќе од еден ...
| | веќе видена | слични

Фелипе Аугусто де Алмеида Монтеиро или кратко Фелипе стана член на Атлетико Мадрид во мај минатата година откако „јорганџиите“ за него платија 20 милиони евра ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 122 | | | веќе видена

Најголем интерес кај новинарите предизвика прашањето зошто се изземени вработените во јавниот сектор, а намалување ќе има само кај функционерите. Според првиот ...
сите 315 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струга до Основниот суд во Струга поднесе предлог за издавање казнен налог против две лица, државјани на Република Албанија, ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ватерполистот Естиарте, најдобриот другар и гуру на Гвардиола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: