Стоби со традиција од 11 години како успешен македонски бренд го закрои лозјето за Св. Трифун


3 копии

Во присуство на пријателите од бизнис, политички претставници, дипломати како и личности од јавниот живот, се закрои лозјето на плантажите во винаријата Стоби ...
| | веќе видена | слични

Ќе продолжиме да креираме политики според потребите на земјоделците, за разлика од она што ВМРО ДПМНЕ го правеше, креираа политики во кабинет и ги тераа ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

По повод денешниот празник свети Трифун, заштитникот на лозарите, генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, беше во посета на Тиквешкиот регион, како ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Оливер Спасовски, заедно со владина делегација денескa беше во посета на тиквешкиот регион по повод празникот Свети Трифун, заштитникот на лозарите и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче одговори на новинарско прашање дека точно е дека ПМ10 честичките овозможуваат поголема трансмисија на вирусот и во таа ...
сите 394 | | | веќе видена

Со 53 нови случаи со коронавирус, Прилеп бележи ден со нависока бројка од почетокот на пандемијата. Од Центарот за јавно здравје информираат дека покрај 53-те ...
сите 504 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 143 | | | веќе видена

Прес-конференција на заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски.
сите 181 | | | веќе видена

– Ќе биде направена епидемиолошка анкета на пратеничката Славјанка Петровска од СДСМ, која вчера на својот фејсбук-профил објави дека е позитивна на Ковид-19. ...
сите 88 | | | веќе видена

76 ГОДИНИ „НОВА МАКЕДОНИЈА“ Седумдесет и шест години не се јубилеј на некој настан, но секако дека може да бидат повод за опсервација, анализа и оцена. Овој 29 ...
сите 27 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз смета дека надлежните власти треба да преземат итни и храбри чекори во борбата против аерозагадувањето кое со почетокот на грејната сезона ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоби со традиција од 11 години како успешен македонски бренд го закрои лозјето за Св. Трифун

Од:
До кого (е-маил):
Порака: