ТРАНСФЕРИ ПМФЛ: Вардар непроменет, Шкендија и А. Пандев засилени, Шкупи и Работнички ептен реновирани


Зимската пауза заврши, утре со дуелот меѓу Вардар и Македонија ЃП (14 часот) почнува вториот дел од сезоната во Првата фудбалска лига, а најтрофејниот ...
| | веќе видена | слични

Лидерот утре, со почеток од 14 часот, во Велес, на гости кај Борец ќе се обиде да дојде до втората своја пролетна победа, и со тоа да ја задржи таа предност, ...
| | веќе видена | слични

Доволно е само една добра партија, една убава победа и тоа на теренот на Струга Трим Лум, па за да се вратат насмевките во Работнички, кој оваа пролет го чека ...
| | веќе видена | слични

Во недела, со почеток од 14 часот, на Арената „Тодор Проески“ во Скопје ќе се одигра скопското дерби меѓу Работнички и Шкупи. И веднаш да кажеме една добра ...
| | веќе видена | слични

Во недела во Кратово, домашниот Силекс ја дочекува Шкендија. Тоа ќе биде битка за втората позиција, ако се знае дека Шкендија има 31 бод, а Силекс 30, тогаш ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на ...
сите 395 | | | веќе видена

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 362 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 192 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 74 | | | веќе видена

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го ...
сите 187 | | | веќе видена

Зоран Заев, за последната објавена „бомба“ во која лидерот на СДСМ вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја е..л“ на сите ...
сите 51 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 59 | | | веќе видена

Ливерпул ја заврши мисијата и по точно 30 години чекање, стигна до шампионската титула во првенството. Славеничка беше минатата недела за гигантот од „Енфилд ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТРАНСФЕРИ ПМФЛ: Вардар непроменет, Шкендија и А. Пандев засилени, Шкупи и Работнички ептен реновирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: