ПОЧНА СРЕДБАТА кај Талат Џафери во Собрание


Владејачката партија не стравува од поништување на Законите за јавно обвинителство и за совет на јавни обвинители. По најавите од опозицијата дека ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Законот за Советот на јавните обвинители е донесен на регуларен начин согласно со препораките на Комитетот за односи меѓу заедниците, што подготвува листа на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски изјави дека правниот тим на ВМРО ДПМНЕ и правната комисија ќе ги разгледа сите можности за проценување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Законот за Јавно обвинителство има за цел да го покрие криминалот и корупцијата на високите функционери од актуелната власт, оценува универзитетскиот професор ...
| | веќе видена | слични

Веднаш по изгласувањето на Законот за јавно обвинителство во Собранието, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се закани дека неговата ...
| | веќе видена | слични

Ден по распишување на изборите, спикерот Џафери на прес-конференција призна дека по грешка најавил гласање на Законот за совет на јавни обвинители со ...
| | веќе видена | слични

Али Ахмети и Џеват Адеми од ДУИ, Амди Бајрам, Љуљана Поповска и Самка Ибраимовски, се петтемина пратеници за кои на првиот листинг се гледа дека не гласале за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција утре ќе бара одговори од пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски кој треба да ги предаде снимките ...
сите 254 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 350 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци од УБК кои ги предлага обвинителството, биле на платен список на СЈО, обвинуваат адвокатите на Сашо Мијалков. Стручњаците од тајната полиција ...
сите 106 | | | веќе видена

Аберот од Будимпешта пристигна, Христијан Мицкоски извршителот на Груевски утре ќе маршира за неправда. Откако не им успеа обидот преку блокади, закани и уцени ...
сите 158 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

Тага и болка го зави кумановското село Романовце. Молк низ улиците и молитви за спас на тешко повредените од семејствата Алими и Сакипи. Соселаните без зборови ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЧНА СРЕДБАТА кај Талат Џафери во Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: