Кина ја повика меѓународната заедница да помогне во борбата против Ковид-19


Кина ги повика сите држави да се приклучат кон напортите во борбата против новиот коронавирус, изјави кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ли. – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Највозрасниот пациент излекуван од коронавирусот во Кина има 98 години и боледува од други хронични болести, иако стручњаците тврдат дека овој вирус е фатален ...
| | веќе видена | слични

Според медиумите во Кина, пациоентот на возраст од 98 години целосно се опоравил и е пуштен од болницата  во која се лекувал од 3  февруари. Италијанскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бебето Кики, како што ја нарекле во медиумите, нејзината постара сестра и мајка биле пуштени заедно од болницата во Пекинг по закрепнувањето од коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Се верува дека таа е најстарата личност во Кина која се зарази и излечи од коронавирусот, кој досега усмрти најмалку 1.383 лица и зарази 64.460 луѓе ширум ...
| | веќе видена | слични

Дека епидемијата од коронавирусот ја следи неподребна паника, со сопствен пример докажа 40-годишна жена од околината на Копер, која поради жестока дезинфекција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со 60 гласа „за” и 32 „воздржани” пратениците во Собранието вчера попладне ја изгласаа потребата од донесување на измени на Законот за заштита на населението ...
сите 159 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 139 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за здравство денеска треба да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на населението од заразни ...
сите 324 | | | веќе видена

Државата оди напред! Едно општество за сите, и во добро, и во криза, секогаш, а од сега и уредено со нов Закон за спречување и заштита од дискриминација кој ...
сите 85 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина ја повика меѓународната заедница да помогне во борбата против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: