Прва тројка во кариерата во НБА и тоа на неверојатен начин


Далас со 122:106 победи на гостувањето кај Орландо, најдобар на теренот беше Лука Дончиќ, одлична партија имаше и Никола Јокиќ но Денвер загуби на гостувањето ...
| | веќе видена | слични

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни девет натпревари. Кошаркарите на Далас на гости го победија Орландо со 122:106, а уште еден фантастичен натпревар ...
| | веќе видена | слични

Дебитантот Зајон Вилијамсон стана најмадиот играч во НБА историјата кој врзал седум последовни натпревари со 20 плус поени. Претходно овој рекорд му припаѓаше ...
| | веќе видена | слични

Лука Дончиќ повторно одигра магично и со 33 поени, 10 скока и 8 асистенции го предводеше Далас до убедлива победа против Орландо од 122:106 на гостински терен. ...
| | веќе видена | слични

Зад нас се уште шест средби во НБА лигата, а од нив беа избрани најдобрите потези на денот. Местото број еден резервирано за дуото на Бруклин Нетс, Динвиди и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Пратеникот Антонио Милошоски кој ја објави „бомбата“ за поранешниот премиер Зоран Заев, денеска излезе со појаснување како и каде таа е настаната. Милошоски ...
сите 164 | | | веќе видена

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 188 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски од неговата теренска посета на струмичкиот регион истакна дека аудиото кое денес беше објавено, само ја ...
сите 222 | | | веќе видена

Скопје, 24 февруари 2020 (МИА) – Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судењето за предметот „Таргет-Тврдина”, но рочиштето е затворено за јавност, ...
сите 67 | | | веќе видена

Факти на денот: 1.ВМРО-ДПМНЕ со мега проекти во енергетиката и екологијата: Целосна гасификација, бесплатен приклучок за граѓаните, за 50% почист воздух. ...
сите 161 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прва тројка во кариерата во НБА и тоа на неверојатен начин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: