Салцбург – ЛАСК (Типико Бундеслига, Австрија, 19 часот) ЛАСК е екипата што по подолг период рамноправно му се спротивставува на неприкосновениот австриски ...
| | веќе видена | слични

Роберт Левандовски со голови го држи Баерн на врвот на табелата во Бундеслигата, а вечерва со 25. погодок сезонава во германското првенство му донесе победа на ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Баерн Минхен со доста мака дојде до посакуваната победа над аутсајдерот Падерборн во првиот натпревар од 23. коло во Бундеслигата. Баварците важеа ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен се намачи да ги освои бодовите против последнопласираниот Падерборн 07 и со 3-2 славеше на дуелот одигран на „Алијанц Арена“ во рамките на 23 коло ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен потешко од очекуваното славеше против фенерџијата Падерборн со 3-2 во првиот натпревар од 23. коло во германската Бундеслига. Иако голманот на ...
| | веќе видена | слични

Каролина хурикенс – Њујорк ренџерс (НХЛ, 01 часот) Њујорк сезонава знае како да игра против Каролина и има предност од 3:0 во победи пред стартот на последниот ...
| | веќе видена | слични

Комисијата на УЕФА за клупски натпреварувања се подготвува за големи реформи во најелитното фудбалско натпреварување, Лигата на шампионите. Според весникот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според бројот на спроведени тестови за новиот коронавирус, на 1 милион жители, ние сме на второ место во регионот, покажуваат анализите. Веднаш по Хрватска, ...
сите 692 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Министерството за здравство, по добиената информација од Институтот за јавно здравје, соопшти дека од денеска потврдените пет случаи во Штип, по завршувањето ...
сите 100 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мирољубив петок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: