Салцбург – ЛАСК (Типико Бундеслига, Австрија, 19 часот) ЛАСК е екипата што по подолг период рамноправно му се спротивставува на неприкосновениот австриски ...
| | веќе видена | слични

Роберт Левандовски со голови го држи Баерн на врвот на табелата во Бундеслигата, а вечерва со 25. погодок сезонава во германското првенство му донесе победа на ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Баерн Минхен со доста мака дојде до посакуваната победа над аутсајдерот Падерборн во првиот натпревар од 23. коло во Бундеслигата. Баварците важеа ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен се намачи да ги освои бодовите против последнопласираниот Падерборн 07 и со 3-2 славеше на дуелот одигран на „Алијанц Арена“ во рамките на 23 коло ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен потешко од очекуваното славеше против фенерџијата Падерборн со 3-2 во првиот натпревар од 23. коло во германската Бундеслига. Иако голманот на ...
| | веќе видена | слични

Каролина хурикенс – Њујорк ренџерс (НХЛ, 01 часот) Њујорк сезонава знае како да игра против Каролина и има предност од 3:0 во победи пред стартот на последниот ...
| | веќе видена | слични

Комисијата на УЕФА за клупски натпреварувања се подготвува за големи реформи во најелитното фудбалско натпреварување, Лигата на шампионите. Според весникот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев е на чело на рекетарската банда која три години ја пустошеше македонската држава Зоран Заев го уништи правниот систем во државата. Тој од позицијата ...
сите 571 | | | веќе видена

Корона вирусот стигна и во Македонија, а министерот за здравство Венко Филипче и владата на СДСМ покажаа неорганизираност и хаос. Изразуваме огромна ...
сите 526 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска ја искасапила мислата на револуционерот Гоце Делчев, како што ги искасапила и говорите на двајца од организаторите на граѓанските ...
сите 121 | | | веќе видена

Судијката Васка Николовска Масевска на почетокот на денешното судење информираше дека судечкиот совет како неоснован го отфрли предлогот на Бојан Јовановски да ...
сите 124 | | | веќе видена

Вкупно 424 лица се заразени со коронавирус во Италија. Досега во земјата починаа 12 лица од вирусот, а тројца пациенти се излекувани, покажуваат податоците на ...
сите 678 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мирољубив петок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: