Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје


5 копии

Одделение за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Т.(26) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ,,измама“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руски државјанин со украден автомобил бил фатен на граничниот премин „Табановце“. Во возилото биле пронајдени и два гасни пиштоли.Според информациите на МВР, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопјанец уапсен поради нелегално поседување на марихуана во својот дом во Аеродром „Вчера, полициски службеници од Eдиницата за недозволена трговија со дрога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имаме случај во Психијатриската болница во Демир Хисар преку Центарот за јавно здравје во Прилеп, потврден е доктор психијатар кој што работел во болницата во ...
сите 743 | | | веќе видена

Семејството на почината 37 годишна родилка од Охрид се жали дека дежурните гинеколози од охридската болница не и овозможиле соодветен лекарски третман иако таа ...
сите 276 | | | веќе видена

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
сите 545 | | | веќе видена

- За жал, кусогледоста на економскиот тим на Владата, дополнет со Спасовски и Зоран Заев попречува да се види шансата која стои преку искористување на ...
сите 324 | | | веќе видена

Државата спасува работни места, 14.500 денари месечно по вработен за април и мај, за сите фирми погодени од кризата или 50 отсто од трошоците за придонеси за ...
сите 581 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Македонија како 30. членка на Алијансата. Во седиштето на НАТО во Брисел од ...
сите 95 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: