Спасовски: Прво закон за ЈО, па после избори


2 копии

Попладнево, додека трае собраниската расправа за законот за јавно обвинителство, по пауза од еден час таа продолжи во 19 часот. Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Во текст со наслов: "Пржински автократски акробации" професорката го критикува начинот на кој функционира техничката влада. Таа бара Владата да се занимава ...
| | веќе видена | слични

Капитал пишува дека се водат „Жестоки преговори за новиот закон за ЈО“, но дека „За да завршат криминалците зад решетки не е доволен само закон“. „Компромис ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавноста веќе со денови го поставува прашањето зошто техничкиот премиер Оливер Спасовски не го разрешува генералниот директор на АД Елекрани на Македонија ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и  ДУИ тврдат дека нема криза во владината коалиција. Заев денсска изјави дека  најавата од генералниот секретар Николовски за ново парлаемнтарно ...
| | веќе видена | слични

Преговора ли СДСМ со други партии за нова коалиција или генералниот секретар на партијата Љупчо Николовски со вчерашната порака сакал да испрати, како што вели ...
| | веќе видена | слични

Гордана СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА Пржински автократски акробации Без да сакаме, гледаме НЕДЕМОКРАТСКА И НЕПАРЛАМЕНТАРНА траги-комедија, трагедија за демократијата и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Верувам дека ќе се донесат законите. Денеска тргнаа работите, верувам дека навистина како и да ги гледате работите деловнички со одговорноста на сите пратеници ...
| | веќе видена | слични

СДСМ не планира и не сака да формира ново мнозинство, но ако мора, тоа нема да биде проблем Вчера генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски преку социјални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев е на чело на рекетарската банда која три години ја пустошеше македонската држава Зоран Заев го уништи правниот систем во државата. Тој од позицијата ...
сите 422 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска ја искасапила мислата на револуционерот Гоце Делчев, како што ги искасапила и говорите на двајца од организаторите на граѓанските ...
сите 121 | | | веќе видена

СДСМ и Движењето БЕСА денеска во 12 часот во Музејот на современа уметност ќе го официјализираат предизборниот договор за заедничко учество на предвремените ...
сите 97 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Прво закон за ЈО, па после избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: