Џафери: Ако СДСМ не сакаат избори, ако сакаат ново мнозинство, нека кажат, не сме венчани


Денеска во 11 часот треба да започне новата собраниска седница на која ќе се расправа за предлог-законот за Јавно обвинителство. Собранискиот спикер Талат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Попладнево, додека трае собраниската расправа за законот за јавно обвинителство, по пауза од еден час таа продолжи во 19 часот. Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Во текст со наслов: "Пржински автократски акробации" професорката го критикува начинот на кој функционира техничката влада. Таа бара Владата да се занимава ...
| | веќе видена | слични

Капитал пишува дека се водат „Жестоки преговори за новиот закон за ЈО“, но дека „За да завршат криминалците зад решетки не е доволен само закон“. „Компромис ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавноста веќе со денови го поставува прашањето зошто техничкиот премиер Оливер Спасовски не го разрешува генералниот директор на АД Елекрани на Македонија ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и  ДУИ тврдат дека нема криза во владината коалиција. Заев денсска изјави дека  најавата од генералниот секретар Николовски за ново парлаемнтарно ...
| | веќе видена | слични

Преговора ли СДСМ со други партии за нова коалиција или генералниот секретар на партијата Љупчо Николовски со вчерашната порака сакал да испрати, како што вели ...
| | веќе видена | слични

Гордана СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА Пржински автократски акробации Без да сакаме, гледаме НЕДЕМОКРАТСКА И НЕПАРЛАМЕНТАРНА траги-комедија, трагедија за демократијата и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Верувам дека ќе се донесат законите. Денеска тргнаа работите, верувам дека навистина како и да ги гледате работите деловнички со одговорноста на сите пратеници ...
| | веќе видена | слични

СДСМ не планира и не сака да формира ново мнозинство, но ако мора, тоа нема да биде проблем Вчера генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски преку социјални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 205 | | | веќе видена

Владата носеше уредби кои немаа врска со корона кризата, а може да донесат мерки кои навистина ќе бидат од корист. Требаше да предвидат како ќе се одвива ...
сите 507 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 551 | | | веќе видена

Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Македонија Го живееме веќе осмиот месец во овие вонредни околности. Состојба од размери какви не се видени ...
сите 148 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 109 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 99 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Ако СДСМ не сакаат избори, ако сакаат ново мнозинство, нека кажат, не сме венчани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: