Џафери: Ако СДСМ не сакаат избори, ако сакаат ново мнозинство, нека кажат, не сме венчани


Денеска во 11 часот треба да започне новата собраниска седница на која ќе се расправа за предлог-законот за Јавно обвинителство. Собранискиот спикер Талат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Попладнево, додека трае собраниската расправа за законот за јавно обвинителство, по пауза од еден час таа продолжи во 19 часот. Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Во текст со наслов: "Пржински автократски акробации" професорката го критикува начинот на кој функционира техничката влада. Таа бара Владата да се занимава ...
| | веќе видена | слични

Капитал пишува дека се водат „Жестоки преговори за новиот закон за ЈО“, но дека „За да завршат криминалците зад решетки не е доволен само закон“. „Компромис ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавноста веќе со денови го поставува прашањето зошто техничкиот премиер Оливер Спасовски не го разрешува генералниот директор на АД Елекрани на Македонија ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и  ДУИ тврдат дека нема криза во владината коалиција. Заев денсска изјави дека  најавата од генералниот секретар Николовски за ново парлаемнтарно ...
| | веќе видена | слични

Преговора ли СДСМ со други партии за нова коалиција или генералниот секретар на партијата Љупчо Николовски со вчерашната порака сакал да испрати, како што вели ...
| | веќе видена | слични

Гордана СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА Пржински автократски акробации Без да сакаме, гледаме НЕДЕМОКРАТСКА И НЕПАРЛАМЕНТАРНА траги-комедија, трагедија за демократијата и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Верувам дека ќе се донесат законите. Денеска тргнаа работите, верувам дека навистина како и да ги гледате работите деловнички со одговорноста на сите пратеници ...
| | веќе видена | слични

СДСМ не планира и не сака да формира ново мнозинство, но ако мора, тоа нема да биде проблем Вчера генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски преку социјални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Ако СДСМ не сакаат избори, ако сакаат ново мнозинство, нека кажат, не сме венчани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: