Минхенска безбедносна конференција: Западот на пресвртница

Пријател или непријател? Статусот на врската е комплициран! На конференцијата за безбедност во Минхен беше премногу воочливо колку е длабок јазот помеѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска на Минхенска безбедносна конференција jа потенцира глобалната улога на САД и ги критикуваше Кина и Русија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Германскиот претседател Франк Валтер Штајнмајер порача дека меѓународната политика влегува во „мрачна доба“, за што се одговорни светските сили САД, Русија и ...
| | веќе видена | слични

Сведоци сме на деструктивна динамика во светската политика, порачал германскиот претседател Франк Валтер Штајнмајер. Германскиот претседател Франк Валтер ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Германија, Франк-Волтер Штајнмаер ја критикуваше американската администрација затоа што, изледа, ја отфрла и идејата за меѓународната ...
| | веќе видена | слични

„Денес сме сведоци на сè погубната динамика во светската политика. Од година во година се оддалечуваме од целта, меѓународната соработка и мирот во светот“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 205 | | | веќе видена

Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Македонија Го живееме веќе осмиот месец во овие вонредни околности. Состојба од размери какви не се видени ...
сите 148 | | | веќе видена

По два дена разговори во Скопје македонските и бугарските историчари не постигнаа напредок во однос на Гоце Делчев, кој и понатаму останува пречка на ...
сите 312 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 107 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 99 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 133 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Минхенска безбедносна конференција: Западот на пресвртница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: