ЗАЕВ НА АЛ ЏЕЗИРА: Имавме хибриден режим, а денес демократија и владеење на правото


5 копии

Како држава поминавме низ еден тежок период, период на криза и од особено значење во тој период беа извештаите и насоките на Прибе и неговиот тим кој ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Известувачот на Европскиот парламент за Албанија, Изабел Сантос, која денеска престојува во Тирана, изјави дека за да се овозможи започнување преговори за ...
| | веќе видена | слични

Клучниот проблем зошто ние немаме датум за почеток на преговорите со Европска унија е суштинското отсуство на реформи. Па оние кои што се колнеа во извештајот ...
| | веќе видена | слични

На денешната пленарна седница на албанскиот законодавен дом, пратеникот од Македонска алијанса за европска интерација, МАЕИ, Васил Стерјовски,во име на ...
| | веќе видена | слични

– Изборната реформа со поддршка на експертите на ОБСЕ-ОДИХР очекуваме да го реши и прашањето за застапеноста на малцинствата и да го регулира учеството на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како држава поминавме низ еден тежок период, имавме хибриден режим, а сега демократија и едно општество за сите, истакна бившиот премиер и претседател на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашата земја нема друга алтернатива освен градење на европска иднина, враќање на национализмот не смееме да дозволиме, изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев е на чело на рекетарската банда која три години ја пустошеше македонската држава Зоран Заев го уништи правниот систем во државата. Тој од позицијата ...
сите 571 | | | веќе видена

Корона вирусот стигна и во Македонија, а министерот за здравство Венко Филипче и владата на СДСМ покажаа неорганизираност и хаос. Изразуваме огромна ...
сите 525 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска ја искасапила мислата на револуционерот Гоце Делчев, како што ги искасапила и говорите на двајца од организаторите на граѓанските ...
сите 121 | | | веќе видена

Судијката Васка Николовска Масевска на почетокот на денешното судење информираше дека судечкиот совет како неоснован го отфрли предлогот на Бојан Јовановски да ...
сите 124 | | | веќе видена

Вкупно 424 лица се заразени со коронавирус во Италија. Досега во земјата починаа 12 лица од вирусот, а тројца пациенти се излекувани, покажуваат податоците на ...
сите 676 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАЕВ НА АЛ ЏЕЗИРА: Имавме хибриден режим, а денес демократија и владеење на правото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: