Буфон: Роналдо е причината зошто се вратив во Јуве, имам дресови од синовите на Киеза, Малдини и Веа


Легендарниот голман беше фантастичен на натпреварот во Купот против Милан, кој заврши 1-1. Веројатно најдобриот играч на Јувентус во првиот полуфинален ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендарниот голман на Јувентус, Џиџи Буфон во опшироно интервју за „Ле Иене“ зборуваше за многу работи поврзани со Јувентус. Буфон посочи дека се надева оти ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли ја објасни ситуацијата од финишот на првото полувреме кога Симон Кјаер се повреди а Матео Мусакио одби да влезе во игра, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
сите 265 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 344 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 178 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буфон: Роналдо е причината зошто се вратив во Јуве, имам дресови од синовите на Киеза, Малдини и Веа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: