Облачно со дожд и снег на планините


4 копии

Охрид, 21. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Нивото на водата во Охридското езеро и натаму под просекот за февруари. Според денешните мерења на УХМР водата е на кота од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До крајот на денов, како и во следните денови нашата територија ќе биде под влијание на претежно стабилна и сува воздушна маса. Времето ќе биде сончево со мала ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии
7 копии

Зимата без многу ниски температури и без снег, многумина остави во дилема дали ќе имаме ледена пролет, но и какво лето не чека. Метеоролозите тврдат дека е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 469 | | | веќе видена

Македонија е најромантичниот, но и најтрагичниот дел од нашата историја, изјави бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов. Тој повтори ...
сите 347 | | | веќе видена

Селекцијата на Германија со службени 10:0 го доби дуелот кој требаше да се игра против Зеленортски Острови. Сепак, поради два позитивни теста на ракометарите ...
сите 465 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Облачно со дожд и снег на планините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: