Вредна за Оскар: Критичарите одушевени од песната на Били Ајлиш за Џејмс Бонд


Последниот филм за Џејмс Бонд во кој ќе игра Даниел Крег ја доби насловната песна „No Time To Die“ во изведба на тинејџерската сензација Били Ајлиш. Мрачната ...
| | веќе видена | слични

Британските музички награди 2020 беа во знакот на новата генерација музички артисти. На листата на победници доминираше младиот шкотски музичар Луис Капалди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На синоќашното доделување на британските музички награди, титулата за најдобра песна му припадна на младиот уметник Луис Капалди, кој исто така беше прогласен ...
| | веќе видена | слични

На синоќешното доделување на познатите музички Брит награди, музичката ѕвезда Били Ајлиш за првпат ја изведе во живо насловната музичка тема за новото филмско ...
| | веќе видена | слични

 Освојувањето награди очигледно не е ништо ново за Били Ајлиш, а тоа го докажа и на синоќешното доделување на Brit Awards. 18-годишната пејачка може да се ...
| | веќе видена | слични

Последнoто продолжение на филмот „Џејмс Бонд“ со Даниел Крејг, „Нема време за умирање“ требаше да стане најисплатливиот филм за тајниот агент. Но, ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев е на чело на рекетарската банда која три години ја пустошеше македонската држава Зоран Заев го уништи правниот систем во државата. Тој од позицијата ...
сите 576 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска ја искасапила мислата на револуционерот Гоце Делчев, како што ги искасапила и говорите на двајца од организаторите на граѓанските ...
сите 121 | | | веќе видена

Покрај пациентката кај која вчера беше потврден коронавирус, на Инфективната клиника во меѓувреме се тестирани уште две лица, кај едното е негативен ...
сите 456 | | | веќе видена

Судечкиот совет се произнесе по барањето на Бојан Јовановски за куќен притвор. Судијката Васка Николовска Масевска изјави дека не го прифаќа и оти не се ...
сите 115 | | | веќе видена

СДСМ и Движењето БЕСА денеска во 12 часот во Музејот на современа уметност ќе го официјализираат предизборниот договор за заедничко учество на предвремените ...
сите 144 | | | веќе видена

Вкупно 424 лица се заразени со коронавирус во Италија. Досега во земјата починаа 12 лица од вирусот, а тројца пациенти се излекувани, покажуваат податоците на ...
сите 423 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вредна за Оскар: Критичарите одушевени од песната на Били Ајлиш за Џејмс Бонд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: