Ангеловски: На Твитер има добри сатиричари, но ја преминуваат црвената линија


Гостин во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ утрово е Марјан Ангеловски, писател на сатира, добитник на награди, кој вели дека нема доволно простор за ...
| | веќе видена | слични

Поранешната судијка, Вера Коцо во гостувањето на Утрински брифинг на „Слободна ТВ“ вели дека како граѓанин и како поранешен судија на Врховниот суд од една ...
| | веќе видена | слични

„Добро е граѓаните јасно да гледаат што е политика на рамни даноци а што е политика на прогресивни даноци и што тоа носи за општеството. Апсолутен и очаен ...
| | веќе видена | слични

„Прв пат во 2003 година ја напуштив Македонија. Работам во меѓународни невладини организации. Зошто се враќам? Затоа што човек има само едно дома, за мене ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Каква е атмосферата во Тирана, Албанија по супер-успешната донаторска конференција во Брисел, на која ЕУ и други држави донираа материјални средства и поволни ...
| | веќе видена | слични

Партиите и притаено и јавно соопштуваат што би биле нивните понуди на економски план. Професорот Дарко Лазаров е дел од економскиот тим на Христијан Мицкоски, ...
| | веќе видена | слични

„Успешно го завршивме мандатот. Ако се вратиме три години наназад и погледнеме каде бевме, особено на 27 април, кога според СЈО и отворениот предмет, дел од ...
| | веќе видена | слични

„ЕК ги најави контурите на новата методологија која допрва треба да биде објавена, а тоа што ние го искоментиравме беше повеќе очекување од истата и ризиците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако пописот не е политички процес, тогаш зошто заменик-директорот на Државниот завод за статистика има право на вето, прашува пратеникот Тимчо Муцунски од ...
сите 363 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 157 | | | веќе видена

Првите антиковид вакцини од „Фајзер“ од директно склучениот договор со овој производител се очекуваат во земјава во средината на февруари. Се чека прецизирање ...
сите 444 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека се прават некои новини во можностите за пензионирање, а и други се во најава, пензискиот фонд годината ја почнува со буџет во кој вкупните расходи се ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловски: На Твитер има добри сатиричари, но ја преминуваат црвената линија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: