Кафе-книжарница „Гаврош“- нов културен простор во градот


Пред неколку месеци е отворена кафе-книжарницата „Гаврош“ нов културен простор во градот. За сопственичката Ника Гавровска, отворањето на кафе-книжарница е ...
| | веќе видена | слични

Поранешната судијка, Вера Коцо во гостувањето на Утрински брифинг на „Слободна ТВ“ вели дека како граѓанин и како поранешен судија на Врховниот суд од една ...
| | веќе видена | слични

„Добро е граѓаните јасно да гледаат што е политика на рамни даноци а што е политика на прогресивни даноци и што тоа носи за општеството. Апсолутен и очаен ...
| | веќе видена | слични

„Прв пат во 2003 година ја напуштив Македонија. Работам во меѓународни невладини организации. Зошто се враќам? Затоа што човек има само едно дома, за мене ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Каква е атмосферата во Тирана, Албанија по супер-успешната донаторска конференција во Брисел, на која ЕУ и други држави донираа материјални средства и поволни ...
| | веќе видена | слични

Партиите и притаено и јавно соопштуваат што би биле нивните понуди на економски план. Професорот Дарко Лазаров е дел од економскиот тим на Христијан Мицкоски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Предизборието е период кога се прават комбинаториките како да се настапи на изборите. За тоа дали ќе одат сами или се договара предизборна коалиција“, изјави ...
| | веќе видена | слични

„Успешно го завршивме мандатот. Ако се вратиме три години наназад и погледнеме каде бевме, особено на 27 април, кога според СЈО и отворениот предмет, дел од ...
| | веќе видена | слични

„Последните денови се кулминација на настаните од последните пет години. Тие пет години се присутни во последните пет дена. Се надевам дека Македонија ќе добие ...
| | веќе видена | слични

Македонија мора радикално да го менува својот образовен систем за да биде во чекор со развојот на технологијата, која се менува на секои 2-3 години, вели во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на починатиот лидер на ромската партија Сојуз на Ромите на Македонија Амди Бајрам, денеска во Општината Шуто Оризари ќе биде прогласен ден на жалост. ...
сите 167 | | | веќе видена

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 399 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 120 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кафе-книжарница „Гаврош“- нов културен простор во градот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: