Пиоли: Не е пенал затоа што Калабрија не можеше да ја види топката


Фудбалерите на Милан и Јувентус вчера ремизираа на „Сан Сиро“ (1:1) во првиот натпревар од полуфиналето во Купот на Италија. Реми на „старата дама“ и донесе ...
| | веќе видена | слични

Елиф Елмас си фати место во стартната постава на Наполи, а со него во тимот вицешампионот на Италија реди само победи. Македонскиот репрезентативец играше до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наполи дојде до трите бода од гостувањето кај Бреша иако по првото полувреме губеше со 1-0, тимот на Гатузо на крајот се радуваше на победа од 2-1. Елиф Елмас ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЦР7 или Кристијано Роналдо утре може да влезе во фудбалската историја. Имено тој, се разбира ако игра, на дуелот со Спал, во рамките од 25.коло во Серија А, ќе ...
| | веќе видена | слични

Дел од италијанските медиуми јавуваат дека Елиф Елмас ќе биде стартер на вечерашниот натпревар во кој Наполи му гостува на тимот на Бреша. Нашиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на денешната прес-конференција одговарајќи на прашање дали ќе се користи крвната плазма за лекување на пациенти ...
сите 613 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Венко Филипче, министерот за здравство, објави дека во последните 24 часа починати се петмина од корона вирусот, од кој четворица на Клиниката за инфективни ...
сите 233 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Во рамките на предвидените мерки во ...
сите 618 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 213 | | | веќе видена

Денеска во просториите на Општина Куманово се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на активности и мерки од ширење ...
сите 201 | | | веќе видена

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското ...
сите 206 | | | веќе видена

Владата врз основа на сите анализи развива стратегии и сценарија што значат и краткорочно и долгорочно планирање. Краткорочни се оние што ги носиме и се, пред ...
сите 464 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пиоли: Не е пенал затоа што Калабрија не можеше да ја види топката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: