Македонија забрзано се гасифицира, но фалат кадри за градење гасоводи

Во времето кога добар дел од градовите имаат најавено гасификација и чекаат да им стигне гасот и да изградат секундарна инфраструктура, пазарот во Македонија ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претставници на АД во државна сопственост „Национални енергетски ресурси“ денеска на состанок кај гевгелискиот градоначалник Сашо Поцков презентираа дека ...
| | веќе видена | слични

„Национални енергетски ресурси“ и гевгелискиот градоначалник Сашо Поцков денеска потврдија дека интерконекторот за достава на природен гас од Грција во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гасот до домаќинства ќе стигне најрано за 4 години. Владата бара партнер за изградба на дистрибутивната мрежа за пренос на гас, кој како алтернатива за греење ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за економија вчера го објави Јавниот оглас за доделување на договор за воспоставување на јавно- приватно партнерство за ...
| | веќе видена | слични

Распишан е јавен оглас за доделување договор за изградба на дистрибутивна гасоводна мрежа со моделот на јавно-приватно партнерство. Краен рок за поднесување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Клиничките испитувања на третата руска вакцина против коронавирус, што ја развива научниот центар „Чумаков“ на Руската академија на науките, ќе бидат завршени ...
сите 208 | | | веќе видена

Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Македонија Го живееме веќе осмиот месец во овие вонредни околности. Состојба од размери какви не се видени ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија забрзано се гасифицира, но фалат кадри за градење гасоводи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: