ФОКУС: Избори во април нема да има, СДСМ ќе прави мнозинство и влада без ДУИ?


Иако се очекуваше денеска да започне крајот на сагата наречена „закон за јавно обвинителство“, вечерва се случи пресврт, пишува Фокус.мк. ДУИ почна да ...
| | веќе видена | слични

Во моментов Талат Џафери се обраќа на Собранието и откако ја прекина започнатата седница со 40 закони. Тој најави дека негова обврска е прашањето за распуштање ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Собранието ја почна 131. седница на чиј дневен ред се околу 40 закони и барања за автентично толкување. На седницата не се присутни пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Оваа седница почна откако беше прекината 137. седница на која требаше да се расправа за самораспуштање на Собранието. Причина за прекинувањето на 137 седница, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Спикерот на парламентот Талат Џафери ја прекина 137 седница на Собранието откако координаторите на пратеничките групи побараа пратениците да расправаат за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 524 | | | веќе видена

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 232 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјите-членки одлучија да ги отворат преговорите со Северна Македонија. Нема враќање назад, преговарачкиот воз замина од станицата и вие сте во него. Брзината ...
сите 274 | | | веќе видена

Стратешките цели се реализираат. Станавме членка на НАТО и почнавме преговори за членство во ЕУ, изјави на прес-конференција, пратеникот од СДСМ, Хари ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС: Избори во април нема да има, СДСМ ќе прави мнозинство и влада без ДУИ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: