Сари контра Пиоли: Пеналот беше чист, плус не ни досудија уште еден за прекршок над Квадрадо!


Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари не се сложува со својот колега од таборот на Милан, Стефано Пиоли и вели дека пеналот за играње со рака на Калабрија бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Златан Ибрахимовиќ веднаш по доаѓањето во редовите на Милан се обидел да ги преземе работите во свои раце. Швеѓанецот е најискусен поединец во тимот, и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пет пациенти заболени од коронавирусот починаа, четворица од нив на Инфективната клиника во Скопје – еден од Куманово, пациентка од Лабуништа, од Челопек, една ...
сите 729 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави ...
сите 614 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 213 | | | веќе видена

Општинскиот кризен штаб на Куманово на денешната на 23. седница предлага до министерствата за здравство и труд и социјална политика да го регулираат со ...
сите 203 | | | веќе видена

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското ...
сите 206 | | | веќе видена

Кога нашата држава се соочува со најголемата здравствена криза во историјата, не е време на политикантство, туку за одговорност и посветеност, последиците врз ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сари контра Пиоли: Пеналот беше чист, плус не ни досудија уште еден за прекршок над Квадрадо!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: