Малолетничка нападната во Старата скопска чаршија

Педесетгодишна тетовка вчера (20 февруари) во 15 часот и 10 минути, во СВР Тетово пријавила дека дента околу 14 часот и 30 минути физички била малтретирана од ...
| | веќе видена | слични

Скопјанец уапсен поради нелегално поседување на марихуана во својот дом во Аеродром „Вчера, полициски службеници од Eдиницата за недозволена трговија со дрога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција утре ќе бара одговори од пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски кој треба да ги предаде снимките ...
сите 254 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 192 | | | веќе видена

Двајца сведоци од УБК кои ги предлага обвинителството, биле на платен список на СЈО, обвинуваат адвокатите на Сашо Мијалков. Стручњаците од тајната полиција ...
сите 41 | | | веќе видена

Аберот од Будимпешта пристигна, Христијан Мицкоски извршителот на Груевски утре ќе маршира за неправда. Откако не им успеа обидот преку блокади, закани и уцени ...
сите 127 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

Тага и болка го зави кумановското село Романовце. Молк низ улиците и молитви за спас на тешко повредените од семејствата Алими и Сакипи. Соселаните без зборови ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетничка нападната во Старата скопска чаршија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: