Џолев: Судијата Туфегџиќ нема да им суди на организаторите на 27 април


Судијата Владимир Туфегџиќ е изземен од судечкиот совет за случајот против организаторите на 27 април, чие прво судење треба да биде идната недела. Ова го ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот собраниски спикер Трајко Вељаноски, екс министрите Спиро Ристовски и Миле Јанакиески но и поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски. Сепак ...
| | веќе видена | слични

Судењето за организаторите на настаните во Собранието на 27-ми април ќе почне на 26-ти месецов. Судот реши да ѝ овозможи на одбраната на обвинетите да изврши ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Вилма Рускоска се плаши да се сослушаат сведоците за настаните од „27 април“ со цел да не се дознае вистината за овој настан. Ваков впечаток се ...
| | веќе видена | слични

Судското рочиште во рамки на процесот против обвинетите за организација на насилствата на 27 април 2017 година во Собранието, кое беше закажано за денес, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Адвокатот на поранешниот директор на УБК, Владимир Атанасовски, Јордан Апостолски, по одложувањето на денешното рочиште за обвинетите за организирање на упадот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефицата на Основното јавно обвинителство за организиран криминал Вилма Русковска, по денешното рочиште за судење на организаторите на „27 април“, изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, се одложува за 26 февруари за обвинетите да извршат увид во доказите од ...
| | веќе видена | слични

Обвинетите во судењето за организирање на крвавите настани вна 27 април во Сопбранието - поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, ексминистрите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на охридската болница, Славица Малеска во изјава за „А1он“ вели дека не гледа вина кај неа за случувањата со стружанката која почина од ...
сите 241 | | | веќе видена

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, во денешното интервју за „Фактор“ вели дека предлогот на владеачката партија за кратењето на платите во јавниот сектор за ...
сите 563 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 419 | | | веќе видена

Во Србија се регистрирани 82 нови случаи на коронавирусот, со што бројот на заразени сега изнесува 741 лице.Денеска се регистрирани уште три смртни случаи на ...
сите 561 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, информира МВР.Во рамките на предвидените ...
сите 367 | | | веќе видена

Земјите-членки одлучија да ги отворат преговорите со Северна Македонија. Нема враќање назад, преговарачкиот воз замина од станицата и вие сте во него. Брзината ...
сите 263 | | | веќе видена

Стратешките цели се реализираат. Станавме членка на НАТО и почнавме преговори за членство во ЕУ, изјави на прес-конференција, пратеникот од СДСМ, Хари ...
сите 132 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џолев: Судијата Туфегџиќ нема да им суди на организаторите на 27 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: